Članek v Delu – Infoteh: Intervju z Martinom J. Levyjem.
V Delu je prejšnji teden izšel članek/intervju z Martinom J. Levyjem. V samem članku se je “Levy” spremenil v “Levi”, zgleda da je bil na delu tiskarski škrat…
Lenart J. Kaučić se je zelo potrudil, saj je sam intervju trajal več kot uro. Martin je dokaj zgovoren sogovornik, a včasih prehitro zaide v “high-level” vizionarske vode, kar je meni osebno sicer všeč in v tovrstnih pogovorih z njim zelo uživam, a za članek v časopisu za širšo publiko pa iz takšnega pogovora verjetno težko izluščimo dovolj informacij, katere bi bile lahko razumljive tudi bralcem, ki ne vedo, kaj je to IP. Lenart, good job done 🙂
Kakorkoli, Levi ali Levy, še vedno je to isti Martin. Vredno ogleda in/ali branja.
Jan Žorž
Vaš IP naslov (ali ste na IPv6 ?):
3.147.82.252
Se zgodi. Meni na primer ni vsec dikcija “Predstavniki drzave so se branili, da …”. Udelezencem srecanja je verjetno kristalno jasno, kaj so sporocili predstavniki drzave z mandatom govoriti o podpori drzave za uvedbo IPv6 in kaj tisti, ki skrbijo za omrezje drzavnih organov. “Drzava”, pa kar koli nam v tem kontekstu ta pojem predstavlja, v zvezi s pricakovanji prehoda na IOPv6 nikakor ne jamra in se ne izgovarja na kadrovske in financne resurse, ampak pricakuje ustrezne odzive, mnenja in nenazadnje tudi zahteve zainteresirane strokovne in laicne javnosti. Mislim, da sem to s svojima dvema nastopoma na obeh srecanjuh nedvoumno pokazal.
lp Davor
Ja, ta del zapisa okrog “drzave” ni ravno jasen… hvala za razjasnitev pojmov 🙂
Zakaj imam obcutek, da je omrezje drzavnih organov prepusceno svoji iniciativi in dobri volji? A obstaja mehanizem, da bi drzava “predpisala” uvedbo IPv6 v to omrezje in seveda tudi zagotovila ustrezne resurse?