IPv6 predavanje v OpenLabu v Kranju
4.2.2010 bom v OpenLabu imel ponovitev “awareness” predavanja o IPv6 z naslovom “Skorajšnja izčrpanost IPv4 naslovnega prostora; sociološki, politični, tržni ali tehnološki problem?”… (Read the article)
4.2.2010 bom v OpenLabu imel ponovitev “awareness” predavanja o IPv6 z naslovom “Skorajšnja izčrpanost IPv4 naslovnega prostora; sociološki, politični, tržni ali tehnološki problem?”… (Read the article)
Google je za uporabnike DNS resolverjev znotraj njihovega IPv6 programa uvedel serviranje video vsebin preko IPv6. Osrednji portal zaenkrat še nima AAAA zapisa, to še pride, a preverjeno se video “streami” pretakajo preko IPv6… kakšna ostrina slike! 🙂 (Read the article)
Comcast je zaključil s testiranjem teh mehanizmov v njihovem razvojnem laboratoriju in se odločil, da bodo te mehnizme upeljali v njihovo produkcijsko omrežje ter ponudili možnost testiranja strankam, ki se za to seveda odločijo. V ta namen so postavili spletno mesto www.comcast6.net, kjer se njihovi uporabniki lahko prijavijo na test… (Read the article)
Če ste si kdaj hoteli ogledati zgodovino, kako se je kakšna IPv4 alokacija na internetu oglašala v preteklosti, ste sigurno že naleteli na orodje REX (Resources EXplained). Zelo uporabno orodje, ki nam pove marsikaj in v zadnjem času so fantje iz RIPE-NCC Labs zadevo usposobili tudi za IPv6 resurse… (Read the article)
V letošnji pomladi bosta v Sloveniji dva izjemna dogodka, ki bosta poglobila zavedanje o pomenu prehoda na IPv6 ter ponudila različne tranzicijske scenarije skupaj s primeri dobrih praks in poglobljenimi tehničnimi predavanji… (Read the article)
RIPE-NCC poroča, da se je v letu 2009 IPv6 promet dvignil za okrog 50%. Številka je prava, a kaj čisto zares pomeni? (Read the article)
Na dnevnik.si sem zasledil članek, v katerem opozarjajo na skorajšnje izčrpanje naslovnega prostora in tudi poudarjajo, kaj vse bo zaradi tega treba postoriti… (Read the article)
NetworkWorld je v enem od zadnjih člankov opozoril, da nas v bližnji prihodnosti ne čaka samo prehod na IPv6, ampak tudi spopad z novo verzijo “pošasti”, ki se ji že sedaj reče IP Address Management. Kaj IPAM je? Vsak si IPAM razlaga drugače, nekateri smatrajo IPAM en list papirja, na katerega narišejo razpredelnico z IP naslovi in čemu so namenjeni, nekateri se pa zavedajo, da je IPAM precej kompleksnejša zadeva. Če smo v 32-bitnem naslovnem prostoru imeli toliko težav s tem, kaj bo šele v 128-bitnem… (Read the article)
ENISA (European Network and Information Security Agency) je prva EU agencija, ki je implementirala IPv6 action plan evropske komisije iz leta 2008, so že oktobra sporočili na svojih straneh… (Read the article)
Danes sem od podjetja Virtua dobil na test novi SOHO router podjetja Mikrotik – RB750G. Glede na podatke, kjer obljubljajo 5x giga ethernet portov, 680Mhz Atheros 7161 CPU in 580Mbps prepustnosti (pri velikih paketih) – se mi je zdela na internetu najdena cena 54EUR zelo zanimiva – predvsem ker ima naprava IPv4/IPv6 statefull firewall, OSPF-v3, BGP, MPLS/VPLS in še marsikaj uporabnega… (Read the article)